
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05530
Ext.Price$0.05530
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05530 | $0.05530 |
| 10 | $0.02765 | $0.27650 |
| 50 | $0.02521 | $1.26050 |
| 100 | $0.02299 | $2.29900 |
| 500 | $0.02096 | $10.48000 |
| 1000 | $0.01911 | $19.11000 |
| 3000 | $0.01743 | $52.29000 |
| 5000 | $0.01589 | $79.45000 |
| 10000 | $0.01450 | $145.00000 |
